SAUNY

 V našem hotelovém wellness můžete naleznout 4 druhy saun. Sauny nejsou jen prostředkem pro relax, jak si mnozí myslí, ale také nám poskytují mnohé zdravotní benefity.  

JAKÉ JSOU BENEFITY SAUNOVÁNÍ?

Díky pocení v sauně jsou z těla odplavovány toxiny a co více díky teplo a okysličení příznivé ovlivňují bolesti svalů a kloubů. Saunování podporuje zdraví srdce, odstraňuje únavu, léčí nespavost, přispívá ke zlepšení chronických zánětů, zodolňuje tělo proti civilizačním chorobám a úspěšně bojuje proti zánětlivým onemocněním horních cest dýchacích. Neposledně návštěva sauny zlepšuje imunitu a zpomaluje stárnutí.  

FINSKÁ SAUNA DO 100° C

Tradiční finská sauna chrání před kardiovaskulárními chorobami, napomáhá relaxaci, spánku a úspěšně bojuje proti chronické únavě. Navíc snižuje stres, zlepšuje kondici, regeneraci svalů a bariérové vlastnosti pokožky proti vlhkosti. 

BYLINKOVÁ SAUNA OD 37° – 45° C 

Příjemná teplota a bylinkami prosycený vzduch působí blahodárně na naše zdraví, přičemž hlavně uvolňuje naše horní a dolní cesty dýchací a dodává pokožce pružnost a zároveň ji velmi příjemně prohřívá.

 

PARNÍ SAUNA DO 50° C

Jakmile vstoupíte do parní sauny, nacházíte se v ovzduší se skoro 100% vlhkostí a příjemnou teplotou kolem 54 stupňů celsia. Nejen Vaše svalstvo ale i Vaše mysl Vám po návštěvě této sauny velmi poděkují. Parní sauna podporuje obranyschopnost těla a prokrvuje svalstvo, které bude následně moci plnohodnotně regenerovat.

KNEIPPŮV CHODNÍK –

Součástí naší wellness zóny je i Kneippův chodník, který slouží k zlepšení prokrvení nohou a celkového metabolismu a krevního oběhu. Následkem toho se cévy na nohou stávají pružnější a s tím i Achilova pata. Tato procedura nemá žádná zdravotní omezení a mohou si ji dopřát všichni, bez rozdílu věku.

 

OSTATNÍ VYBAVENÍ WELLNESS ŻONY

 

Pro ochlazení a čistotu po terapiích u nás můžete využít různé druhy sprch jako je například mlhová sprcha, lymfodrenážní sprcha nebo masážní sprcha.