Turistika

O Špindlerově Mlýně se mluví jako o perle Krkonoš především kvůli své příznivé poloze uprostřed nejvyšších českých hor v nadm. výšce 710 m na území národního parku Krkonoše.

Nádherná příroda a přiznivé klimatické podmínky Špindlerova Mlýna přispěly k tomu, že z původně hornické osady vzniklo nejvýznamnější centrum cizineckého ruchu. Od května do října můžete vybírat z bohaté nabídky turistických cest. Optimální sněhové podmínky pro všechny zimní sporty trvají od prosince do konce dubna. Kdo zde jednou našel zalíbení, ten nemůže jinak, než se zase vrátit.

Pro výlety a pěší túry v létě najdete v okolí Špindlerova Mlýna 120km značených a udržovaných turistických tras, například:

Na Sněžku - autobusem na Špindlerovu boudu a přes Polední kámen na vrchol. Zpět údolím Bílého Labe k boudě U bílého Labe, restaurace Myslivna a odtud 3 km do Špindlerova Mlýna.

Další túry najdete v turistické mapě, nebo vám rádi poradíme v recepci. V zimě jsou k dispozici 4 lanové dráhy a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25km sjezdových a 75km běžeckých tratí.