+420 499 433 179

Novinky e-mailem

Hotel Špindlerův Mlýn - hotel Astra a okolí

 

Vodní upoutávka

 

Hotel Astra se nachází v překrásné scenérii Špindlerova Mlýna. Ubytování v našem hotelu bude pro Vás jistě příjemnou vzpomínkou na krásy nevyšších hor v České republice.

 

Labská přehrada

V letech 1910 - 1916 byla na horním Labi, jižním okraji Špindlerova Mlýna, vybudována vodní nádrž o výšce 41,5 metrů. Použitým materiálem pro nádrž, která měla sloužit především proti povodním byl zvolen lomový kámen.

Labská přehrada se od našeho hotelu nachází přibližně 1 kilometr: trasa

 

 

Pramen Labe

Symbolický pramen v nadmořské výšce 1386 m je vybevan betonovou skruží, skutečný pramen se nachází o trohu výš. Na kamenné zídce v blízkosti pramene kudy Labe protékáumístěno 26 barevných znaků měst.

 

K prameni Labe

Lanovkou na Medvědín přes Šmídovu vyhlídku k Vrbatově boudě a 3 km po rovině k prameni Labe.

 

Bílé Labe

Na levém přítoku Labe na Úpském rašeliništi 1432 m n. m u U Dívčích lávek pramení 8 km dlouhá bystřina. Protéká údolím Dolem Bílého Labe, kde vytváří kaskády i menší vodopády. Údolím vede jedna z nejstarších turistických cest nazvaná Weberova cesta.

 

Labský vodopád

Vodopád na Labi, u Labské boudy, spadá v nejsevernější části Labské rokle. Je 45 m vysoký, má peřejnatý charakter, dalších 200 m spadá voda stěnou Labské rokle do Labského dolu.

 

Pančavský vodopád

Nejvyšší vodopád v České republice měřící 140m, v několika stupních se řítí skalnatým srázem z hrany Pančavské louky na dno Labského dolu.

 

Zdroj: ergis.cz

Výhodné pobyty

Další výhodné pobyty